pin ul. Wojska Polskiego 9, 85-171 Bydgoszcz     pin ul. Modrakowa 83, 85-864 Bydgoszcz

fb     REKRUTACJA

Rozwijaj z nami pasje Twojego dziecka,
edukacja, zabawa, przyszłość
Każda mała dama może być kim chce,
odkryj świat pełen możliwości w Sezamkowym.
Mały odkrywca, wielka przygoda ,
zapewnij mu start, jakiego potrzebuje

Zajęcia w przedszkolu Sezamkowe

Bardzo ważna jest samodzielna zabawa. Staramy się, by dzieci pozostające pod naszą opieką mogły rozwijać swój potencjał. Zależy nam, żeby stworzyć optymalne dla rozwoju dzieci środowisko, w którym będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

Nasze przedszkola są anglojęzyczne — każdego dnia odbywają się u nas lekcje języka angielskiego oparte na metodzie TPR, która angażuje dzieci ruchowo, co ułatwia zapamiętywanie nowych rzeczy. Wprowadziliśmy również obowiązkowe zajęcia szachowe, kształtujące umysł dzieci, ćwiczymy także zumbę. Jedną z bardzo lubianych dodatkowych aktywności w naszym przedszkolu są comiesięczne spotkania z zooterapeutą oraz ćwiczenia z muzyką etniczną. Posiadamy salę do integracji sensorycznej oraz prowadzimy terapie logopedyczne. Przedszkolne klubiki pomagają dzieciom w rozwoju kreatywności oraz własnych zainteresowań. Wychodzimy także na dwór, kiedy tylko pogoda na to pozwala!

 

 

Tło
Język angielski
Ikona

Język angielski

Chwytające uwagę poprzez ruch, zabawne i muzykalne zajęcia to moja ulubiona forma uczenia dzieci. W dużej mierze staram się opierać na metodzie TPR, czyli Total Physical Response – nauce języka przy jednoczesnym angażowaniu całego ciała, co sprzyja zapamiętywaniu słów i całych fraz.

Naukę języka za pomocą piosenek i śpiewania uważam za kolejny fundament, więc całość dopełniam dużą ilością muzyki oraz sporą dozą humoru, aby zakorzenić w dzieciach pozytywne skojarzenia związane z językiem, co przekładać się będzie na chęci do kontynuacji jego zgłębiania w późniejszym życiu. 

Czytaj dalej...
Tło
Szachy
Ikona

Szachy

Umiejętności nabywane podczas gry w szachy wykorzystywane są przez człowieka w ciągu całego życia. Rozpoczęcie nauki gry w szachy od najmłodszych lat wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci . Grając w szachy musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł.

Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem ale i wyobraźnią. Koncentracja uwagi i logiczne myślenie to rzeczy niezbędne w grze w szachy.

Czytaj dalej...
Tło
Zumba
Ikona

Zumba

Zajęcia Zumba Kids w naszym Przedszkolu prowadzi Aleksandra Włodarczyk – licencjonowany Instruktor Zumba Fitness, Zumba Kids i Aqua Zumba. Ciocia Ola lub Ciocia Zumba, bo tak mówią do niej Dzieci, prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia Zumba Kids już 3ci rok.

Zajęcia taneczne dla dzieci w formule Zumba polegają na nauce prostych, nieskomplikowanych choreografii dostosowanych odpowiednio do grup wiekowych.Czytaj dalej...
Tło
Muzyka
Ikona

Muzyka

W trakcie 30 minutowego spotkania z grupą przedszkolną każdy z małych uczestników ma bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz z instrumentami muzycznymi. Wszystkie dzieci mają szanse spróbować zagrać na instrumentach.

Fakt, że zajęcia odbywają się dla każdej grupy przedszkolnej oddzielnie ma dodatkowe wymierne korzyści dla dzieci – współuczestniczą one w zajęciach, współtworzą też wymiar i klimat każdego spotkania. Żadne dziecko nie jest pominięte.

Czytaj dalej...
Tło
Terapia logopedyczna
Ikona

Terapia logopedyczna

Badania przesiewowe mowy w naszym przedszkolu przeprowadzane są u dzieci od 3 roku życia. Po wyrażeniu pisemnej zgody rodzica/ opiekuna prawnego dziecka na udział w zajęciach logopedycznych, logopeda przedszkolny zaprasza na konsultacje, gdzie omawiane są występujące u dziecka trudności, odstępstwa od normy oraz ich możliwe przyczyny.

Przeprowadzany jest wywiad oraz cenna wymiana wskazówek.

Czytaj dalej...
Tło
Zooterapia
Ikona

Zooterapia

Jest to forma zajęć dla dzieci i dorosłych z udziałem zwierząt. Od zarania dziejów zwierzęta towarzyszyły człowiekowi w jego codziennym życiu.

Kontakt ze zwierzęciem uwalnia emocje oraz hormony szczęścia. Głaskanie miękkiej sierści powoduje rozluźnienie mięśni i różnorodność doznań sensorycznych, a karmienie lub prowadzenie zwierzęcia na spacer pozwala wesprzeć sprawczość dziecka.     

Czytaj dalej...
Tło
Terapia SI
Ikona

Terapia SI

Terapia SI polega na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i nasilenia zaburzeń. 

Zajęcia prowadzone są w sali, w której znajduje się wiele różnorodnych sprzętów, np. huśtawki, hamak, ścianka wspinaczkowa, trampolina, maglownica itp., które pomagają zapewnić stymulację układu przedsionkowego i prioprioceptywnego.

Czytaj dalej...
Tło
Psycholog
Ikona

Psycholog

W Przedszkolach Sezamkowych rozumiemy, jak ważną rolę w harmonijnym rozwoju dzieci odgrywa wsparcie psychologiczne. Nasz psycholog jest integralną częścią zespołu zajęć, oferując profesjonalne wsparcie zarówno dla naszych małych podopiecznych, jak i ich rodzin.

Czytaj dalej...
Tło
Klubiki sezamkowe
Ikona

Klubiki sezamkowe

Cotygodniowe klubiki sezamkowe rozwijające dziecięce zainteresowania

Czytaj dalej...

Zespół Sezamkowe

W Przedszkolach Sezamkowych wierzymy, że kluczem do sukcesu każdego dziecka jest zespół, który za nim stoi.
Nasz zespół to pasjonaci edukacji, którzy każdego dnia wkładają całe swoje serce w to, by wspierać, rozwijać i inspirować małe umysły.

Składają się na niego wykwalifikowani nauczyciele, kreatywni pedagodzy, doświadczeni logopedzi, certyfikowani instruktorzy oraz empatyczni psycholodzy. Razem tworzymy rodzinę Sezamkową – miejsce, gdzie profesjonalizm łączy się z ciepłem i indywidualnym podejściem do potrzeb każdego dziecka.

Dołącz do naszej Sezamkowej Rodziny i daj swojemu dziecku najlepszy start w życiu!

 

nasz zespol2

nasz zespol1