pin ul. Wojska Polskiego 9, 85-171 Bydgoszcz     pin ul. Modrakowa 83, 85-864 Bydgoszcz

fb     REKRUTACJA

Tło

Terapia logopedyczna

Badania przesiewowe mowy w naszym przedszkolu przeprowadzane są u dzieci od 3 roku życia. Po wyrażeniu pisemnej zgody rodzica/ opiekuna prawnego dziecka na udział w zajęciach logopedycznych, logopeda przedszkolny zaprasza na konsultacje, gdzie omawiane są występujące u dziecka trudności, odstępstwa od normy oraz ich możliwe przyczyny.

Przeprowadzany jest wywiad oraz cenna wymiana wskazówek.

Zajęcia logopedyczne odbywają się podczas pobytu dziecka w przedszkolu. Pani Justyna wchodząc na grupy przedszkolne zaprasza do siebie dzieci objęte pomocą logopedyczną. Zajęcia te trwają do 25 minut i każde zakwalifikowane na nie dziecko, odbywa je raz w tygodniu.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której dziecko jest chore (w trakcie infekcji: katar, ból gardła, obrzęk błony śluzowej nosa/ jamy ustnej). Aktywności podejmowane z objawami przeziębienia są dla dziecka niekomfortowe. W takim przypadku dziecko nie jest zabierane na zajęcia.

Dzieci, które są chętne, mogą zaopatrzyć przedszkolny plecak w zeszyt, gdzie podawane są wskazówki do ćwiczeń w domowym zaciszu. Jednak nie jest to wymóg. Pani Justyna jest otwarta na wymianę informacji również poprzez e-mail: koscjustyna2@gmail.com lub za pośrednictwem aplikacji LiveKid, do której dostęp mają również Państwo. Jeśli dziecko uczęszcza już do logopedy poza przedszkolem, nie ma przeszkód, by wspólnie z prywatnym specjalistą wymienić informacje i prowadzić zajęcia równoległym torem.

Metody stosowane przez logopedę przedszkolnego podczas zajęć (są one zależne od potrzeb i stosowane zamiennie):

• ćwiczenia oddechowe
  • ćwiczenia fonacyjne
  • ćwiczenia słuchowe, w tym autokontroli słuchowej
  • ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych
  • ćwiczenia artykulacyjne
  • kontrola wzrokowa
  • masaż logopedyczny twarzy
  • metoda mechaniczna
  • metoda komunikacji alternatywnej i wspomagającej

Oprogramowania, z których korzysta logopeda oraz terapeuci przedszkola:

• Oprogramowanie mTalent AUTYZM. CZ. I – Mowa w kontekście społecznym
  • Oprogramowanie mTalent AUTYZM. CZ. II – Mowa w kontekście społecznym
  • Oprogramowanie mTalent AUTYZM. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy
  • Oprogramowanie mTalent AUTYZM. Rozumienie i naśladowanie mowy
  • Oprogramowanie mTalent Koncentracja i pamięć
  • Oprogramowanie mTalent Percepcja słuchowa
  • Oprogramowanie mTalent Percepcja wzrokowa
  • Oprogramowanie Eduterapeutica. Logopedia rozszerzona
  • Program Mówik Print

Zobacz pozostałe zajęcia

O nas

Nasze przedszkola to miejsca , w którym dzieci odkrywają świat, eksperymentują, uczą się współpracy i rozwijają swoje umiejętności . Dzięki trosce i wsparciu naszych nauczycieli dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności , które będą im służyć przez całe życie.

Pójście małego człowieka do przedszkola to kamień  milowy dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Życie to zmiana i to zadaniem świadomych dorosłych jest wspomagać  dziecko w tym procesie zmian, aby kiedyś mogły poradzić sobie z nimi same.

Staramy się by dzieci pozostające pod nasza opieką mogły rozwijać swój potencjał. Zależy nam, by stworzyć optymalne dla rozwoju dzieci środowisko, w którym będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

Wyjątkowi jesteśmy również dlatego, że pozostajemy otwarci cały rok!
U nas Twoje dziecko nie zazna nudy ;-). Nasze jedyne w swoim rodzaju przedszkole niepubliczne mieści się w Bydgoszczy — a konkretniej w dwóch lokalizacjach, na Wyżynach i Wzgórzu Wolności!

galeria4

Zespół Sezamkowe

W Przedszkolach Sezamkowych wierzymy, że kluczem do sukcesu każdego dziecka jest zespół, który za nim stoi.
Nasz zespół to pasjonaci edukacji, którzy każdego dnia wkładają całe swoje serce w to, by wspierać, rozwijać i inspirować małe umysły.

Składają się na niego wykwalifikowani nauczyciele, kreatywni pedagodzy, doświadczeni logopedzi, certyfikowani instruktorzy oraz empatyczni psycholodzy. Razem tworzymy rodzinę Sezamkową – miejsce, gdzie profesjonalizm łączy się z ciepłem i indywidualnym podejściem do potrzeb każdego dziecka.

Dołącz do naszej Sezamkowej Rodziny i daj swojemu dziecku najlepszy start w życiu!

nasz zespol2

nasz zespol1

Rekrutacja

Nabór do Przedszkoli Niepublicznych Sezamkowe trwa przez cały rok kalendarzowy do momentu wyczerpania miejsc w poszczególnych oddziałach wiekowych.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszych placówek.

Pobierz druk formularza 2024/2025

Pobierz druk formularza 2023/2024

Dlaczego my?

Nasza misja to nie tylko nauczać, ale przede wszystkim budować silne fundamenty dla przyszłości naszych podopiecznych. Dzięki naszemu zespołowi, Przedszkola Sezamkowe to środowisko, w którym każde dziecko może czuć się bezpiecznie, szczęśliwie i rozwijać się w swoim własnym tempie.
Mało liczne grupy

Każde dziecko zasługuje na uwagę – w naszych małych grupach nikt nie pozostaje niezauważony.

Kadra przedszkolna

Nasza kadra to zespół doświadczonych i pełnych pasji profesjonalistów, którzy każdego dnia inspirują dzieci do odkrywania świata.

Brak nudy

Kreatywność i zabawa na pierwszym miejscu – u nas każdy dzień to nowa przygoda i wyzwanie.

Sala integracji sensorycznej

Nasza sala integracji sensorycznej to przestrzeń pełna bodźców, wspierająca rozwój wszystkich zmysłów.

Przedszkole otwarte cały rok, bez przerwy wakacyjnej

Twoje dziecko może rozwijać się i bawić przez cały rok, bez przerw wakacyjnych, zapewniając ciągłość w nauce i zabawie.

Parking

Dla wygody rodziców oferujemy przestronny parking, ułatwiając bezproblemowy dojazd i odbiór dzieci.