pin ul. Wojska Polskiego 9, 85-171 Bydgoszcz     pin ul. Modrakowa 83, 85-864 Bydgoszcz

fb     REKRUTACJA

Tło

Klubiki sezamkowe

Cotygodniowe klubiki sezamkowe rozwijające dziecięce zainteresowania

Przedszkole Niepubliczne Sezamkowe:

– grupa 3 latków – Sensoplastyka

Klubik “sensoplastyka” to różne aktywności plastyczne, angażujące zmysły: wzroku, dotyku, węchu, słuchu, a czasem nawet i smaku. W trakcie zajęć dzieci mają okazję bawić się wieloma masami i wytworami sypkimi, dzięki czemu mogą obcować z różnego rodzaju fakturami, zapachami i kolorami. 

Celem tych zajęć jest stymulowanie zmysłów dziecka, ale także rozwijanie umiejętności przesypywania, przelewania czy nabierania i nakładania. Zabawy te nie tylko korzystnie wpływają na motorykę małą u dziecka, ale także pozwalają mu się odprężyć i rozładować napięcie emocjonalne.

– grupa 4 latków – Kodowanie na dywanie

Kodowanie na Dywanie z elementami robotyki to klubik w którym dzieci poprzez kodowanie poznają otaczający świat i to jakie zmiany w nim zachodzą. Celem klubiku jest rozwijanie i kształtowanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości a także wyobraźni przestrzennej. Co daje kodowanie na dywanie? Kodowanie rozwija uniwersalne kompetencje u dzieci już od najmłodszych lat, takie jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i trudności czy umiejętność pracy w grupie. W czasie zajęć w klubiku pracujemy na specjalnej macie do kodowania, do tego używamy specjalnych kartoników na których są narysowanie różne znaki, symbole, cyferki, kierunki czy liczby. Dzięki nauce przez zabawę zajęcia te mogą sprawić dzieciom dużo radości i satysfakcji. Na zajęciach korzystamy także z małego robocika. Dzieci uczą się go programować i ustawiać w odpowiedni sposób, aby omijać przeszkody,  dzięki temu poznają m.in. kierunki, kolory, a także trenują umiejętności myślenia przyczynowo- skutkowego i kojarzenia faktów. Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na poniedziałki, bo jest to dzień w którym prowadzony jest klubik.

– grupa 5 latków – Przedszkolne labolatorium – eksperymenty chemiczne

Co się stanie gdy wymieszamy mąkę ziemniaczaną z wodą? Dlaczego olej i woda nie mieszają się ze sobą? A co się stanie gdy dodamy do oleju i wody tabletkę musująca? Jak nadmuchać balon bez użycia ust i pompki? To szereg pytań, na które dzieci uzyskują odpowiedź podczas klubiku „przedszkolne laboratorium- doświadczenia chemiczne”. Są to zajęcia podczas których dzieci wykonują różne eksperymenty chemiczne, badają właściwości przedmiotów i zmian zachodzących z połączenia różnych substancji. Wszystkie eksperymenty dzieci wykonują indywidualnie. Doświadczenia chemiczne pozwalają na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i technicznych. Dzieci odrywają świat poprzez bezpośrednią interakcję. Co istotne dzieci rozwijają w ten sposób umiejętności poznawcze, myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność twórczego myślenia i rozwiązywania problemów.

– grupa 6 latków – Kraina zmysłów oraz zajęcia teatralne

Klubik Kraina Zmysłów to zajęcia oparte na zabawach sensorycznych, które angażują zmysły dziecka poprzez działanie różnorodnymi bodźcami. Sensoryczne aktywności to między innymi pokonywanie toru przeszkód, turlanie oraz skakanie. Nie można zapomnieć także o zabawach wszelkimi masami plastycznymi, masami typu slime, malowaniu palcami czy też przelewaniu i przesypywaniu płynów. Zajęcia mają duży wpływ na rozwój układu nerwowego, a jednocześnie zapewniają dużą dawkę dobrej zabawy!

Klubik teatralny to zajęcia, na których skupiamy się na rozwoju kreatywności, artystycznej ekspresji i wiedzy o teatrze. Mali aktorzy eksplorują świat wyobraźni i emocji metodą dramy stosowanej, a przy tym ćwiczą swoją pamięć i zdolności płynnej, poprawnej wymowy.

 

 Przedszkole Niepubliczne Sezamkowe nr 2:

– grupa 3 latków – Mali Artyści – kreatywne malowanie paluszkami

Mali Artyści to zajęcia dedykowana trzylatkom, gdzie malowanie paluszkami staje się magiczną przygodą twórczą. Na zajęciach panuje radosna atmosfera, sprzyjająca rozwijaniu wyobraźni i umiejętności manualnych najmłodszych artystów. Poprzez kreatywne zabawy z farbami, Mali Artyści odkrywają pierwsze tajniki sztuki, otwierając drzwi do fascynującego świata wyrażania siebie poprzez malarskie eksploracje.

– grupa 4 latków – Wesoła plastyka małego smyka

Wesoła plastyka małego smyka to kolorowe spotkania z wyobraźnią, gdzie farby tańczą na płótnie jak radosne motyle, a kawałki plasteliny uśmiechają się w zaczarowanym świetle. To magiczny świat kreatywności, gdzie każdy pociągnięty pędzlem lub uformowany kawałek masy staje się śladem szczęścia i twórczej swobody.

– grupa 5 latków – Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie to pomysł na zajęcia, które wspierają rozwój dziecka. Metoda ta to łagodny i przyjazny sposób wprowadzania ich w świat logicznego myślenia i obserwacji. Dzieci rozwijają umiejętności techniczne. Kodowanie na dywanie kształtuje myślenie krytyczne i kreatywność, dzięki tej metodzie dzieci oswajają się z nowymi pojęciami, które stają się dla nich zrozumiale a przy tym wzbudzamy w dzieciach pozytywnie skojarzenia.

– grupa 6 latków – Świat imion i liter

„Świat imion i liter” to zajęcia prowadzone Odimienną metodą nauki czytania, która angażuje ciekawość i kreatywność dzieci na każdym etapie. Podczas tych zajęć dzieci są wprowadzane w fascynujący świat liter poprzez interaktywne gry, zabawy i eksperymenty z dźwiękami. Każde dziecko uczestniczące w zajęciach ma szansę na rozwijanie umiejętności czytania i pisania poprzez przyjemne i stymulujące działania. W klubiku „Świat imion i liter” stawiamy również duży nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka, dostosowując się do jego tempa i potrzeb, co sprzyja efektywnej nauce oraz buduje pozytywne doświadczenia związane z czytaniem i literaturą już od najmłodszych lat.

Zobacz pozostałe zajęcia

O nas

Nasze przedszkola to miejsca , w którym dzieci odkrywają świat, eksperymentują, uczą się współpracy i rozwijają swoje umiejętności . Dzięki trosce i wsparciu naszych nauczycieli dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności , które będą im służyć przez całe życie. 

Pójście małego człowieka do przedszkola to kamień  milowy dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Życie to zmiana i to zadaniem świadomych dorosłych jest wspomagać  dziecko w tym procesie zmian, aby kiedyś mogły poradzić sobie z nimi same.

Staramy się by dzieci pozostające pod nasza opieką mogły rozwijać swój potencjał. Zależy nam, by stworzyć optymalne dla rozwoju dzieci środowisko, w którym będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

Wyjątkowi jesteśmy również dlatego, że pozostajemy otwarci cały rok!
U nas Twoje dziecko nie zazna nudy ;-). Nasze jedyne w swoim rodzaju przedszkole niepubliczne mieści się w Bydgoszczy — a konkretniej w dwóch lokalizacjach, na Wyżynach i Wzgórzu Wolności!

galeria4

Zespół Sezamkowe

W Przedszkolach Sezamkowych wierzymy, że kluczem do sukcesu każdego dziecka jest zespół, który za nim stoi.
Nasz zespół to pasjonaci edukacji, którzy każdego dnia wkładają całe swoje serce w to, by wspierać, rozwijać i inspirować małe umysły.

Składają się na niego wykwalifikowani nauczyciele, kreatywni pedagodzy, doświadczeni logopedzi, certyfikowani instruktorzy oraz empatyczni psycholodzy. Razem tworzymy rodzinę Sezamkową – miejsce, gdzie profesjonalizm łączy się z ciepłem i indywidualnym podejściem do potrzeb każdego dziecka.

Dołącz do naszej Sezamkowej Rodziny i daj swojemu dziecku najlepszy start w życiu!

 

nasz zespol2

nasz zespol1

Rekrutacja

Nabór do Przedszkoli Niepublicznych Sezamkowe trwa przez cały rok kalendarzowy do momentu wyczerpania miejsc w poszczególnych oddziałach wiekowych.

Aby zapisać dziecko na listę dzieci uczęszczających do naszego przedszkola należy pobrać poniższy formularz i po jego wypełnieniu dostarczyć do placówki przedszkola lub przesłać drogą elektroniczną na adres sezamkowe1@gmail.com

 

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszych placówek.

 

Pobierz druk formularza 2024/2025

Pobierz druk formularza 2023/2024

Dlaczego my?

Nasza misja to nie tylko nauczać, ale przede wszystkim budować silne fundamenty dla przyszłości naszych podopiecznych. Dzięki naszemu zespołowi, Przedszkola Sezamkowe to środowisko, w którym każde dziecko może czuć się bezpiecznie, szczęśliwie i rozwijać się w swoim własnym tempie.
Mało liczne grupy
Mało liczne grupy

Każde dziecko zasługuje na uwagę – w naszych małych grupach nikt nie pozostaje niezauważony.

Kadra przedszkolna
Kadra przedszkolna

Nasza kadra to zespół doświadczonych i pełnych pasji profesjonalistów, którzy każdego dnia inspirują dzieci do odkrywania świata.

Brak nudy
Brak nudy

Kreatywność i zabawa na pierwszym miejscu – u nas każdy dzień to nowa przygoda i wyzwanie.

Sala integracji sensorycznej
Sala integracji sensorycznej

Nasza sala integracji sensorycznej to przestrzeń pełna bodźców, wspierająca rozwój wszystkich zmysłów.

Przedszkole otwarte cały rok, bez przerwy wakacyjnej
Przedszkole otwarte cały rok, bez przerwy wakacyjnej

Twoje dziecko może rozwijać się i bawić przez cały rok, bez przerw wakacyjnych, zapewniając ciągłość w nauce i zabawie.

Parking
Parking

Dla wygody rodziców oferujemy przestronny parking, ułatwiając bezproblemowy dojazd i odbiór dzieci.